Hızlı ve Ekonomik

0553 162 74 11

Hızlı ve Ekonomik Çekici

Çekici Hizmeti

Çekici, En Yakın Çekici, Oto Çekici

 

Araç Çekici Çeşitleri

Her marka ve model araçlarının çekilecekleri alan ya da taşıt sınıflarına göre kullanılacak araç çekici çeşitleri vardır. Burada önemli olan hangi aracı neyle çekeceğinize karar vermenizdir. Eğer doğru karar verilmezse araç kurtarma sırasında aksilikler yaşayabileceğiniz gibi müşteri de kaybedeceği zamandan dolayı memnun kalmayabilir. Aynı zamanda yaşanan aksilik taşıtların zarar görmesine de neden olabilir. Kendi içinde birkaç çeşidi olan çekiciler şu şekilde tanıyabiliriz.

  • Tepeden Çekici: Günümüzde ağırlıklı olarak trafik polislerinin kullandığı araç çekici sistemidir. Bu çekici türüne toplumda ahtapot çekici de denilmektedir. Daha çok trafik polisleri, park edilmemesi gereken yerlere park edilen araçların çekilmesi için kullanmaktadır. Aynı zamanda arıza yapmış araçların tepeden inen vincin dörtlü kaldırma çatal aparatına dört tekerlek bağlanarak havaya kaldırılır ve çekiciye yüklenir. Bu tür çekiciler de arkada bulunan çift tekerlek sayesinde bir aracın daha çekilmesi imkânı sağlanmaktadır.
  • Vinçli Kayar Platform Çekici: Karayolunda kalan araç çalışıp hareket etme imkanı varsa çekicide bulunan kayar platforma girmesi sağlanır. Eğer araç hareket edecek durumda değil ise bu sefer ortada bulunan vinç sayesinde aracın önünden bağlanarak çekiciye yüklenmesi sağlanır. Bu çekici de arkada bulunan çift tekerlek çekici sayesinde bir araç daha çekilebilir. Bu sayede bu tür çekici ile iki taşıt çekilebilmektedir.
  • Çatallı Çekici: Yolda kalan aracın altına giren iki büyük çatal aparatı sayesinde araç, bulunduğu yerden kaldırılarak çekici kasasına koyulur. Bu sistem de yol uygunluğu baz alınarak ister aracın sağ tarafından ister sol tarafından çekiciye yüklenebilmektedir. Kablolu kumanda sayesinde yönlendirilmektedir. Yükleme sırasında taşıta zarar vermediği gibi diğer çekici çeşitlerine göre çok kısa sürede çekiciye yüklenmektedir.
  • Oto transfer Çekici: Çekici de bulunan hidrolik makaralı vinç sayesinde arızalı araç damperli platforma çekilmektedir. İndirilmek istendiğinde ise damper yukarı doğru kaldırılır ve makara gevşetilmek suretiyle araç aşağıya indirilir.

Hangi araç çekici çeşitleri kullanılacağına alanında deneyimli personeller araç marka ve modeline göre, bulunduğu konuma göre değerlendirilerek müşterinin daha fazla mağdur olmasını engellemektedir. Çünkü müşteri memnuniyeti ilk sırada yer almaktadır.

Sosyal Medya
İletişim Bilgilerimiz
  • Adres:
  • Tel.:0553 162 74 11
  • Fax.:
  • info@ucuzacekici.com
×

Menüdeki başvuru formu ile üye olabilirsiniz. Üye OL

 
Yardım mı Lazım ?